Kdo jsme?

Jméno AGNES (česky Anežka) znamená čistá, či neposkvrněná.

A přesně takové jsou produkty AGNES - čisté, z dobrého kraje malebné vesničky Bohdanče na samé hranici Středočeského kraje a Vysočiny.

Temné lesy střídají ovocné sady a aleje, potoky protínají hluboká údolí, zdejší hospodáři vytvořili mozaiku polí, luk a rybníků, útulnou krajinu, kde se má oko o co zastavit.

  

Jsme společnost lidí, která pro vás vyrábí poctivými postupy a v souladu s přírodou ty nejlepší produkty.

My jsme AGNES.

 


PÁLÍME A MOŠTUJEME FK7A0502 kopie 333

 

Palírna Agnes byla založena roku 2001, kdy navázala na dlouholetou tradici a zkušenosti místních palírníků. Od počátku vyrábíme výhradně přírodní pálenky nejvyšší kvality, vytříbené chuti a vyváženého aroma bez průmyslově vyráběného lihu a umělých přísad.

 

 

 

 

www.palirnabohdanec.cz

 


FK7A8808333TVOŘÍME KVALITNÍ DŘEVĚNÉ VÝROBKY

 

Skupina našich šikovných truhlářů využívá pokladu naší pily a přetváří je do krásných dřevěných výrobků. Nově jsme se pustili do výroby "užitečných" věcí v podobě kurníků, králíkáren a dalšího sortimentu.

www.raritnidrevo.cz

 

Vyrábíme ale také řezivo stavební v podobě hranolůprken a střešních latí a řezivo paletové v podobě hranolů a paletových prken. V nabídce nechybí krajiny řezané do palet, krajiny dlouhé, kulatina řezaná neštípaná, pelety, brikety, dřevěné uhlí, piliny, štěpka a kůra. Dále prodáváme palubky, srubovky, OSB desky, lepený hranol, dubové dlažební kostky, palisády aj.

Pořez dřeva se provádí na dvou pilnicích, třemi rozmítacími a dvěma omítacími pilami, zkracovacími pilami, čtyřstrannou hoblovací frézou a protahovačkou. Rovněž disponujeme desetimetrovou nádrží na impregnaci.

www.fajndrevo.cz

 


 CHOVÁME VČELY A VYRÁBÍME MED56436514_400152024150303_5573083519577489408_n kopie

Naše Bohdanečské okolí je ideálním pro chov včelstev, která zde nacházejí dostatek pestré pastvy po celý včelařský rok. Naše včelstva jsou umístěna cca na 20 stanovištích v počtu do 40 úlů na stanovišti. V současnosti máme kolem 500 včelstev. Naše farma se zabývá produkcí kvalitního medu, dále vytváříme včelí oddělky, jak pro vlastní potřebu, tak na prodej.

 

 

 

 

 

 

www.vcelifarmabohdanec.cz

 


 VYSTAVUJEME NEJVĚTŠÍ SBÍRKU LIDOVÝCH KROJŮ FK7A2410 kopie

 

Muzeum Ostrov lidových krojů disponuje největší soukromou sbírkou historických venkovských oděvů v České republice. 

Unikátní expozice je úplně první veřejnou prezentací všech krojových oblastí České republiky. Lidové kroje jsou projevem lidové kultury 19. století, proto v Muzeu Ostrov lidových krojů najdete především exponáty z tohoto období. Jsou zde zastoupeny všechny významnější regiony česky i německy mluvících Čechů, Moravanů a Slezanů. 

 

 

 

www.muzeumkroju.cz

 


CHOVÁME SKOT, OVCE A PRASATA                                              FK7A4996333

Zabýváme se BIO chovem ovcí plemen Romney March - Kent a Suffolk, BIO chovem masného skotu plemen Aberdeen - Angus a Highland Cattle a prasat plemene Mangalica. Ovce, skot i prasata chováme po celý rok na pastvinách v okolí Bohdanče. Tento způsob hospodářství zaručuje, že zvířata jsou ve výborné kondici, jsou přirozeně otužilá a mají především vynikající kvalitu masa. Obhospodařujeme přes 300 ha zemědělské půdy. Naše farma vlastní certifikát BIO dle čl. 29 odst. 1 nařízení (ES) č. 834/2007 a nařízení (ES) č. 889/2008. Naše certifikované produkty/výrobky v rámci ekologického zemědělství jsou: chov ovcí, chov skotu, výroba sena a senáže.

 

 

 

 

 


MÁME RYBY V SÁDKÁCH I K LOVU V RYBNÍKU FK7A0692 kopie

 

 Zabýváme se intenzivním chovem lososovitých ryb v rybochovném zařízení - pstruhové farmě. Chovaným druhem je pstruh duhový (Oncorhynchus mikyss). Velikost tržních ryb se pohybuje od 250 g do 400 g. Při dohodě s odběratelem lze ryby dokrmit i do vyšších hmotností. Kapacita farmy je produkce 40 tun tržních ryb za rok.

 Tržní ryby dodáváme k prodeji v živém nebo zpracovaném stavu spotřebitelům, k zarybňování vlastních revírů, a to ve velikosti násad až po trofejní ryby. Část produkce tržních ryb je zpracovávána na různé výrobky. Na produkčních rybnících, které se nachází na Vysočině, chováme tradiční druhy ryb jako je kapr, amur, štika, candát, lín aj. Rovněž zajišťujeme vánoční prodej kaprů. 

 

www.pstruhovyraj.cz

 


boh (414) kopie POHOSTÍME A UBYTUJEME VÁS V NAŠEM HOTELU 

 

Hotel Agnes je vystavěn stylově s maximálním využitím přírodních materiálů jako komfortní moderní srubová stavba. To vše se nachází uprostřed krásné přírody, na břehu Pilského rybníku, v regionu, který je minimálně dotčen průmyslem a čistotu přírodního prostředí považuje za svoji velkou přednost.

K dispozici je 14 pokojů, z toho 1 pětilůžkový (rodinný), 7 třílůžkových a 6 dvoulůžkových. Celková ubytovací kapacita je 38 osob. Všechny naše pokoje jsou zcela moderně a komfortně zařízeny. 

 

 

www.agneshotel.cz

 


MŮŽETE PŘESPAT NA NAŠEM ZÁMEČKU Ostrov chodba kopie

 

Zaměřujeme se na kurzy a semináře, např. ty vedoucí k osobnímu rozvoji. Jsme přesvědčeni, že Ostrov je pro to ideální místo.

Vyjma otevření muzea lidových krojů se zde pořádají svatby a jiné společenské akce.

Zámek a celý dvůr je místem, kde už před námi žily dlouhé generace předků. Historie zde tvoří genius loci, nerušený velkým turistickým ruchem. V noci je tma a ticho!

Vracíme do Ostrova život! 

 

www.zamekostrov.cz

 


VAŘÍME PIVOFK7A4930 kopie kopied

Nově otevřený pivovar Bohdaneč nabízí svým hostům kvalitní pivo z těch nejlepších surovin v příjemném prostoru původní bohdanečské hospůdky v zatáčce naproti kostelu. Pivo stáčíme do 5l soudků, 15l a 30l sudů a pivo také lahvujeme.

Vyrábíme také pršut a podobné fermentované sušené pochutiny. Jsme jedni z mála výrobců pršutu v České republice.

Pro výrobu pršutu využíváme i maso z Mangalic z vlastního chovu na Farmě Ostrov.

 

 

 

 

 

 


 

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz