Meadicine gin 2020

Značka: AGNES
1 499 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

AGNES MEADICINE GIN 0,5l, 50%

Gin vyrobený destilací patnácti bylin macerovaných v jednom z nejušlechtilejších destilátů planety - medovci neboli pálence z medu

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

MEADICINE GIN - gin vyrobený destilací patnácti bylin macerovaných v jednom z nejušlechtilejších destilátů planety - medovci, neboli pálence z medu

velice pečlivý a zdlouhavý výrobní proces nejlépe popíše výtah z výrobního deníku, který je mimochodem součástí každé lahve:

Výrobní deník: (první batch - vyrobeno 108ks 0,5litrových lahví 50% poctivého ginu)

červen 2018 - stáčení medu - začátek léta je vždy doba, kdy od našich včelstev sklízíme první snůšku medu.

červenec 2018 - založení medoviny, kvašení, čiření, stáčení a zrání medoviny - jakmile máme vytočený med od našich včel, zakládáme medovinu. Pravou, nefalšovanou, pro tento účel trochu silnější a trochu sušší medovinu. Tu necháme alespoň půl roku až rok zrát.

květen 2019 - destilace medoviny - zrození medovce, zrání medovce - teprve, když je medovina krásně uleželá, tedy cca rok poté co jsme ji zakládali, se začínáme dostávat k samé podstatě budoucího ginu. Z medoviny vydestilujeme její duši. Jemnou a velice pomalou destilací vyrobíme pálenku z medu/medoviny, tzv. medovec. Samo o sobě úžasné a jedinečné pití. My si proto musíme dát velký pozor, abychom ho nevypili. Necháme jej cca rok zrát. Jen malou část nalahvujeme, abyste měli i vy možnost ochutnat tu parádu - vyzkoušejte MEDOVEC AGNES . Zbytek se stává základem pro výrobu MEADICINE GINU.

květen 2020 - macerace bylin a koření v medovci (36hodin), destilace (10hodin) - zrození ginu, stáčení - připravíme si přesný poměr patnácti druhů bylin a koření (přáli bychom vám, abyste u toho vážení mohli být - ta vůně je naprosto úžasná) a nechám je macerovat v medovci...  A je to tu. Po dvou letech příprav přichází den "D". Den, kdy se náš destilatér zamkne v palírně, s nikým nemluví, nebere telefony a naplno se soustředí na zrození ginu. Po celém dnu nakonec z palírny vyleze, trochu unavený, trochu přiopilý, ale se šťastným výrazem ve tváři - ochutnejte také, ručíme vám za to, že budete mít stejný výraz.

Doplňkové parametry

Kategorie: Napij se
Hmotnost: 1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz